Посетеа ученика програмерске секције Ingsoftwer -u

29.11.2022

У уторак 29.11. ученици наше школе, чланови Програмерске секције, посетили су нишку фирму Ingsoftware , компанију за пројектовање и развој софтвера основану 2009. године, која тренутно запошљава 120 радника .

Компанија има своје огранке на три континента (Европа, Америка и Африка), односно у 5 држава (Србија, Аустрија, Холандија, УС и Зимбабве). Ingsoftwer ради на пројектима за светски познате фирме као што су Porsche Informatik, PALFINGER, Philip Morris и друге.

У склопу фирме ради и њихова кћерка фирма Ingenious Studios која се бави развојем и прављењем игрица. Програмери ове фирме су ученицима објаснили процес настајања игрице од цртања ликова и сцене, кодирања и израде анимације до обједињења пројекта. Након тога су ученици могли да испробају како ова игрица ради.

Након тога смо имали мало дружење у њиховом кафеу, где су наши уметници показивали своје радове дизајнерима ове фирме.

Да подсетимо да је ова фирма прва прихватила наш позив за донацију опреме и од њих смо добили рачунаре и опрему. Они се нису задржали на томе него су ту акцију прошили на још неколико школа и удружења.