Нове награде за Јовану Глиџић

12.5.2023

У мору тужних вести и трагичних догађаја ево и једне прелепе вести о успеху наше ученице.

На овогодишњем конкурсу који је организовао Књижевни клуб "Сцена Црњански" из Београда за најбољу кратку причу, Јована Глиџић је освојила 1. место. Велики је успех изборити се за прво место на конкурсу без старосних категорија.

Такође, Јована је освојила 3.место на традиционалном Републичком фестивалу "Ризница талената" који расписује Учитељско друштво у Нишу.

На литерарном конкурсу који је расписало Друштво учитеља Тополе у сарадњи са градском библиотеком "Радоје Домановић"и Топола медијски форум, ученица Јована Глиџић 7/3 освојила је 3. награду за своју причу "Јунаци нашег доба".

На Међународној смотри коју организује Удружење „Дани ћирилице Баваниште“ под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, у области калиграфије, на тему "Живот", наша ученица Јована Глиџић 7/3 освојила је 3. место!

Поред ових успеха, објављена је и преведена на бугарски језик  Јованина песма "Девојка медуза" у часопису "Песмалко".

Песму можете прочитати на линку: https://pastelko.storks.biz/news/momiche-meduza/